Je verejnoprávna televízia Slovenska slovenská?

Autor: Peter Oborník | 11.11.2016 o 23:31 | (upravené 12.11.2016 o 9:20) Karma článku: 5,10 | Prečítané:  1198x

Čakáte od verejnoprávnej slovenskej televízie, že bude mať domáce spravodajstvo, správy z regiónov, z domova? Prišiel deň, kedy Slovensko zostalo na druhej koľaji... kvôli americkým voľbám.

Načo správy zo Slovenska? USA je líder. RTVS pre Ameriku.

Predstavte si, že platíte za vyvesenie slovenskej vlajky poplatok v každom meste na Slovensku... Áno, možno, že je to správne, mať v každom slovenskom meste vyvesenú slovenskú vlajku za peniaze slovenských občanov. To isté očakávam od „slovenskej "verejnoprávnej" televízie“ a najmä spravodajstva, ktoré má byť vlajkovou loďou slovenských a slovenských regionálnych tém. Takých, ktoré sa do komerčného vysielania nedostanú.

Slovenská televízia sa stala americkou.

Ak ste sledovali hlavnú spravodajskú reláciu Správy RTVS v stredu 9. novembra, zistili ste, že Slovensko zostalo bokom. Televízne spravodajstvo nezaujímali problémy nás, Slovákov. Dôležitejšie boli americké voľby. TU JE ZOZNAM TÉM, ktoré v hlavnom spravodajstve odvysielala naša slovenská verejnoprávna televízia:

USA volili prezidenta; Sumár volieb amerického prezidenta; Redaktori RTVS naživo z USA;  D. Trumpov prejav; Prejav H. Clinntonovej; Profil D. Trumpa; Alena Taranová naživo z Washingtonu; Oľga Baková naživo z New Yorku; Prečo vyhral D. Trump?; Alena Taranová naživo z Washingtonu; V. Putin zablahoželal novému prezidentovi USA; David Miřejovský naživo z Moskvy; Gabriela Kajtárová naživo z Bruselo; Reakcia Francúzska na voľby USA; Reakcie politikov na nového prezidenta USA; Ktoré štáty rozhodli o USA?; Protesty proti výsledku volieb v USA; Aký bude svet s D. Trumpom?; Politika D. Trumpa; Ako bude vyzerať Trumpov kabinet?; Ako vnímajú ekonómovia Trumpa; Slovenskí politici sa vyjadrili k Trumpovi; Kanadský imigračný server skolaboval; D.Trump bude riešiť aj bezpečnosť; D. Trump svieti na Empire State Building.

Jeden deň zo života Slovenska umrel kvôli Amerike.

RTVS nevysielala žiadne naše domáce témy. Dôležitý, menejdôležitý a najdôležitejší bol Donald Trump... Budúci rok budú voliť Francúzi. A čo Rusko? Pri každých voľbách svetových lídrov vymaže naša verejnoprávna televízia Slovensko z mapy? Asi nie. Verejnoprávne slovenské spravodajstvo až tak nezaujíma Európa - Nemecko, Francúzsko, Rusko... ale Amerika.

Keď Slovensko, tak cenzúra.

Redaktori RTVS boli v deň výsledkov amerických volieb pravdepodobne aj na tlačovke A. Danka a B. Bugára o extrémizme, do ktorej vstúpil Igor Matovič s vyúčtovaním predošlej agendy SNS, ktorá na svojich billboardoch mala mať rasistické slogany. Podľa Matovičových slov SNS zabudla na svoju minulosť. ... Slovenské témy v hlavnom spravodajstve verejnoprávnej televízie umreli.

Naša verejnoprávna televízia nielenže neinformovala o týchto skutočnostiach, ale cenzurovala demonštratívne vizuály opozície. A to vo svojom „objektívnom“ spravodajstve. Pardón, však by to mohol niekto pochopiť inak. Možno by jej mohli vyčítať, že majú v pozadí rasistické odkazy... (?)

Naozaj nevedia, že ak by také odkazy niekedy nasnímali, nemajú právo ich kamuflovať, ale naopak, zodpovedne udať? Ostatné televízie, ktoré túto cenzúru neurobili majú dostať pokutu? ... A možno to nie je otázka cenzúry či totality amerických tém. Možno naša „slovenská verejnoprávna televízia“ v toľkej profesionalite zabudla, že pracuje pre Slovensko. A možno to nepochopí...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ANALÝZA

Mayová prežila ďalšiu skúšku, no súboj štyroch sa nekončí

Premiérka musí sľubovať, ale nemá kam uhnúť.

Komentár Zuzany Kepplovej

Prečo sa Šufliarsky ponáhľal vysvetľovať

Svoj spoločenský vplyv v tomto štáte si odmeriate vzdialenosťou od Kočnera.


Už ste čítali?